سئو سایت پزشکی

در دنیایی که در حال حاضر قرار داریم، اهمیت دیجیتال مارکتینگ روز به روز بیشتر می شود و کسب و کارها را مجبور کرده است که به سمت اینترنت و بازاریابی دیجیتال روی آورند. سایت های پزشکی هم از این قاعده مستثنی نیستند و  برای دیده شدن لازم است که در کنار تمام کارهایی که برای بهبود فعالیت سایت شان انجام می دهند، به سئو و بهینه سازی سایت هم توجه کنند. در حال حاضر با وجود هزینه های زیادی که تبلیغات آنلاین دارد، بهترین و البته ماندگارترین راه، کمک گرفتن از سئو برای بهینه سازی سایت پزشکی و خدمات مورد نظر شماست.

چرا یک سایت پزشکی به سئو نیاز دارد؟

اگر شما بخواهید اولین قدم را در دنیای دیجیتال مارکتینگ پزشکی بردارید، باید در درجه اول به سراغ طراحی سایت بروید و پس از آن به دنبال سئو و بهینه سازی سایت تان باشید. برای این که بهتر متوجه اهمیت سئو در سایت پزشکی شوید، برای شما رفتار کاربر را بررسی می کنیم. زمانی که کاربری در اینترنت به دنبال خدمت یا پزشک خاصی می گردد، یا آدرس سایت او را دارد و مستقیما وارد وب سایت پزشک یا کلینیک مورد نظر خود می شود یا در گوگل و سایر موتورهای جستجوگر به جستجوی خدمت مورد نظر می پردازد و بر اساس نتیجه ای که گوگل به او نشان می دهد، وارد سایت می شود و برای گرفتن خدمت مورد نظر، درخواست می دهد. حالا تصور کنید شما به دلیل اهمیت ندادن به سئو در رتبه پایین تری قرار دارید ولی رقیب تان به دلیل رعایت اصول سئو، رتبه بالاتر را از آن خود کرده است و در نهایت کاربر وارد سایت رقیب شما می شود. اینجاست که اهمیت بهینه سازی سئو حتی برای یک سایت پزشکی هم مشخص می شود. پس برای بهتر دیده شدن، تنها داشتن سایت کافی نیست و باید به دنبال این باشید که به کمک قواعد و اصول سئو، سایت خود را بهبود دهید.

سئو سایت باعث می شود شما هزینه کمتری در طولانی مدت بپردازید. بنابراین اگر می خواهید برای تبلیغات دیجیتال خود، سرمایه گذاری بلند مدت داشته باشید، بهینه سازی سایت بهترین گزینه است اما نباید کار سئو را به هر کسی که ادعا می کند متخصص سئو است بسپارید. بهتر است حتما با یک مشاور سئو حرفه ای معتبر مشورت کنید و از راهنمایی های او در این زمینه بهره مند شوید. مشاور سئو فردی متخصص است که با دانش کافی در این زمینه، شما را در راستای رسیدن به هدف تان هدایت می کند.

پس اگر بخواهیم به طور خلاصه مزایای سئو کردن یک سایت پزشکی را بیان کنیم، به موارد زیر می رسیم:

 • برندسازی و معرفی پزشکان و خدمات ارائه شده
 • بالا بردن ترافیک ورودی به سمت وبسایت
 • بالا بردن میزان اعتماد کاربران و در نهایت افزایش تعداد مشتری
 • بالا رفتن تعداد افراد مراجعه کننده و در نهایت افزایش میزان درآمد

چه کسانی نیاز دارند سایت پزشکی شان سئو شود؟

بر اساس توضیحاتی که در بالا ارائه شد، هر شخصی برای بیشتر شدن درآمدش به سئو نیاز دارد. مراکز و سایت های زیادی هستند که در زمینه پزشکی فعالیت می کنند و همه این ها برای بالا رفتن تعداد مراجعه کنندگان و در نهایت افزایش درآمد، نیاز دارند که سایت شان را بهینه سازی کنند. بنابراین فرقی نمی کند که وب سایت پزشکی متعلق به یک مطب کوچک باشد یا یک مرکز درمانی بزرگ، در هر صورت برای بالا بردن سود، نیاز دارند اصول سئو را رعایت کنند.

اگر بخواهیم به مهم ترین وب سایت های پزشکی که نیازمند سئو هستند نگاهی بیندازیم، به موارد زیر می رسیم:

 • مراکزی که فعالیت شان در زمینه کاشت و ترمیم مو می باشد
 • مراکز و کلینیک هایی که انواع جراحی های زیبایی اعم از جراحی بینی، فک و… انجام می دهند
 • دندان پزشکی ها
 • پزشکان عمومی و پزشکان دارای تخصص و فوق تخصص در هر زمینه ای
 • مراکز و کلینیک هایی که لیزر موهای زائد انجام می دهند
 • مراکزی که انواع خدمات مربوط به سلامتی اعم از افزایش و کاهش وزن، مراقبت های پوستی و ماساژ و… انجام می دهند
 • مراکزی که در زمینه جوانسازی و زیبایی فعالیت می کنند مانند تزریق گونه، فیلر، لب و…
 • مراکزی که از طب سنتی استفاده می کنند
 • و….

بنابراین اگر به فکر افزایش درآمد در زمینه فعالیت و خدمات پزشکی خود و پیشی گرفتن از سایر رقبا هستید، باید به دنبال بهینه کردن وب سایت تان باشید و اصول سئو سایت های پزشکی را روی وب سایت تان پیاده سازی کنید.

از کجا شروع کنیم؟

اگر هنوز وبسایت خود را راه اندازی نکرده اید، پیشنهاد می کنیم طراحی سایت خود را به شخصی بسپارید که از اصول سئو آگاهی دارد. همیشه در خاطرتان باشد که رتبه سایت شما در گوگل، با تعداد کلیکی که دریافت می کنید، رابطه مستقیم دارد. هر چقدر که سایت شما در گوگل رتبه بهتری داشته باشد، تعداد کاربران بیشتری آن را کلیک خواهند کرد و لازمه رسیدن به این امر، طراحی سایت تان بر اساس اصول سئو است. پس این کار را زیر نظر یک متخصص سئو انجام دهید چون ممکن است در آینده متحمل هزینه های زیادی برای طراحی مجدد سایت شوید.

سئو یک سایت پزشکی باید به دست چه کسی سپرده شود؟

افراد زیادی تصور می کنند طراحی سایت و سئو یکی هستند اما این ها دو مقوله جدا از هم هستند و تصور این که کسی که طراحی سایت انجام می دهد، از سئو هم سر رشته دارد، کاملا اشتباه است. بنابراین اگر می خواهید سایت تان را طراحی کنید، حتما آن را زیر نظر یک متخصص سئو انجام دهید و از او کمک بگیرید چون یک متخصص سئو، با الگوریتم های گوگل و کدهای بهینه شده برای وبسایت، آشناست. پس سئو وب سایت تان را به افراد متخصص و شرکت های معتبر بسپارید.

یک متخصص سئو چطور یک سایت پزشکی را بالا می آورد؟

قبل از هر چیز باید ساختار سایت بررسی شود و اقداماتی که مربوط به دامنه، هاست و سیستم مدیریت محتواست، انجام شود. در کدنویسی سایت باید اصول سئو رعایت شده باشد و پس از آن به سراغ قسمت های دیگر رفت. دومین کاری که یک فرد متخصص انجام می دهد، تحلیل و آنالیز رقباست. تا زمانی که رقبای شما شناسایی نشوند، شما نمی توانید استراتژی موفقی داشته باشید و به جایگاهی بهتر از رقبای تان در گوگل دست پیدا کنید. پس از مشخص شدن رقبای شما و جایگاه آن ها در کلمات کلیدی مختلف، باید استرتژی سئو تدوین شود. در این استراتژی تمامی اصولی که باید در صفحات مختلف سایت رعایت شود، نوع فعالیت هایی که باید در زمینه تولید محتوا انجام شود و کلمات کلیدی ای که باید روی آن کار شود، مشخص می شود. بنابراین اگر شما به عنوان کارفرما، تحلیل دقیقی از نوع کار و فعایت تان به متخصص سئو ارائه دهید، به او کمک می کنید تا استراتژی دقیق تر و هدفمندتری تدوین کند.

پس از مشخص شدن استراتژی باید به سراغ صفحات هدف رفت. در این قسمت متخصص سئو، وب سایت شما را به گوگل می شناساند و تلاش می کند تا آن را متقاعد کند که وب سایت شما مورد پسند کاربران است. در حقیقت گوگل باید قانع شود که موضوع صفحات وب سایت شما، بهترین پاسخی است که می تواند به کاربرانش نمایش دهد و کاربران از آن راضی خواهند بود. فراموش نکنید که سئو یک فرآیند طولانی مدت و منظم است. پس انتظار نداشته باشید در عرض یک ماه به خواسته خود برسید و در کلمات کلیدی مدنظرتان در صفحه اول باشید. در واقع اگر شخص یا وب سایتی هم این تضمین را به شما بدهد، کذب است. بنابراین متخصص سئو برنامه ریزی منظم و هدفمند برای وبسایت شما مشخص می کند که بر اساس آن به هدفی که دارید، می رسید.

فراموش نکنید که در حوزه ای مانند پزشکی کلمات متعددی برای کار کردن وجود دارد و یک متخصص حرفه ای، با آنالیز تمام آن ها تصمیم می گیرد که از چه استراتژی ای برای به هدف رسیدن استفاده کند. در بهینه سازی سایت باید از تکنیک ها و روش های کلاه سفید یا وایت هت استفاده شود.

بنابراین اگر سایت پزشکی دارید و به دنبال کسب درآمد بیشتر هستید، با مشاوران نباتک تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.