مشاوره سئو

یکی از مهم ترین فعالیت هایی که نباتک انجام می دهد، ارائه خدمات مربوط به مشاوره سئو است. این مشاوره که به کمک متخصصین سئو و بر اساس آخرین استانداردهای آن صورت می گیرد، باعث می شود کسب و کارهای مختلف چه کوچک و چه بزرگ، بتوانند به هدف اصلی شان از مدیریت سایت برسند. مشاور سئو نباتک با بررسی وضعیت سایت شما، انتظاراتی که دارید، بودجه ای که مشخص کرده اید، محدوده رقابت وب سایت شما و… به شما مشاوره تخصصی ارائه می دهد که در کوتاه ترین زمان به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.

برای افراد مختلفی که یک سایت را مدیریت می کنند، پیش آمده که با وجود علاقه ای که به داشتن رنک بهتر در گوگل دارند، اما نمی توانند به آن دست پیدا کنند. برای رسیدن به این هدف، لازم است که با یک فرد متخصص مشورت کنید و یک استراتژی مناسب را بر اساس نوع بیزینسی که دارید، دنبال کنید تا به هدف تان از داشتن سایت برسید. بر همین اساس مشاوره سئو می تواند راهگشا باشد تا بدانید در این مسیر، لازم است چه کارهایی را انجام دهید و چه کارهایی را انجام ندهید. هدف نباتک از ارائه خدمات مشاوره سئو این است که صاحبان شرکت ها راحت تر در مورد مسیر حرکت شان تصمیم گیری کنند تا سریع تر به هدف شان برسند.

یک مشاور سئو با دانش تخصصی و پیگیری های مداومی که در جهت بهتر کردن علم خود دارد و به روز کردن دانش خود، سعی می کند به مدیرانی که وقت محدودی برای هویت سازی و برند سازی دارند کمک کند تا سریع تر به چیزی که می خواهند برسند. یک مشاور سئو می تواند مستقیما با تجارت شما در ارتباط نباشد اما با آموزش هایی که می دهد و دستورالعمل هایی که به سازمان ها ارائه می دهد، به کارمندان و مدیران کمک می کند تا سریع تر محصول خود را بفروشند یا خدمات و سرویس خود را عرضه کنند.

گاهی به دلیل تخصصی بودن و پیچیده بودن ابزارهای قابل استفاده، لازم است یک شرکت از چندین مشاوره سئو استفاده کند تا سریع تر لیست انتظارات خود را برآورده سازد. پس زمانی که یک شرکت به شما دو یا چند نفر را برای مشاوره پیشنهاد می دهد، امری کاملا طبیعی است و قصد دارد بهترین راهکار را برای شرکت شما انتخاب کند.

با این که برخی صاحبان شرکت ها، با هدف بهتر کردن رتبه سایت شان با شخصی مشورت می کنند، اما به دلیل دانش ناکافی شخص مشاوره دهنده و آشنا نبودن به الگوریتم های مختلف سئو، نتیجه عکس خواهد داشت و رتبه سایت به جای بهتر شدن، بدتر می شود.

آنالیز Structure سایت

آنالیز UI- UX

بررسی رقبا

تحلیل On Page SEO

تحلیل Off Page SEO

آنالیز مشکلات فعلی سایت

چطور یک مشاوره سئو خوب انتخاب کنیم؟

همان قدر که یک مشاوره سئو خوب می تواند در بهتر شدن رتبه سایت شما تاثیر داشته باشد، یک مشاوره بد هم نتیجه معکوس خواهد داشت. از همین رو باید فردی را برای مشاوره انتخاب کنید که در عین این که هزینه مناسب تری از شما می گیرد، دانش بالایی داشته باشد چون باید سایت شما را وارد رقابت با برترین ها سایت ها کند.

یک مشاوره سئو حرفه ای باید سایت شما را از نظر ساختاری بررسی کند و بر اساس تاریخچه ای که سایت شما داشته باشد و تعداد محتوا و بک لینک های موجود در آن، شما را برای رسیدن به نتیجه بهتر هدایت کند. پس از آن با کمک تحلیل رقبا و جایگاه شما در گوگل، برنامه ریزی مشخص و هدفمندی برای سایت تان داشته باشد.

برای این که سایت شما به درستی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد، باید فردی که با آن مشورت می کنید، دانش کافی نسبت به برنامه نویسی و ساختار نوشته شده برای سایت شما داشته باشد که در صورتی که قدم اول را محکم بردارید و از یک فرد حرفه ای مشاوره سئو بگیرید، هر چه سریع تر به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

یک مشاوره سئو چه خدماتی برای تان انجام می دهد؟

لازم است بدانید یک مشاوره سئو چه خدماتی در اختیارتان قرار می دهد. قبل از هر چیز، یک مشاور حرفه ای سایت شما را از نظر ساختار بررسی می کند و کم و کاست های سایت تان را به شما اعلام می کند. پس از آن خدماتی مانند لینک سازی درونی میان محتواهایی که در سایت وجود دارد، خرید بک لینک، بررسی روند کار به صورت مستمر از طریق وب مستر و سرچ کنسول، انجام آزمون های سئو، بررسی داده های سایت و تجزیه و تحلیل آن ها، استفاده از کمپین های مختلف از جمله جستجوی پولی، مدیریت هزینه های کمپین، بهینه سازی صفحات مختلف  برآورد هزینه های مربوط به آن و… از جمله وظایفی است که یک مشاوره سئو حرفه ای انجام می دهد.

زمانی که سایت خود را به شخصی می سپارید، باید اطلاعات لازم از جمله کارهایی که پیش از این برای سایت تان انجام داده اید و اطلاعات مربوط به کمپین های برگزار شده را داشته باشد تا بتواند هدفمند برای بهبود سایت شما و کلمات کلیدی مورد نظرتان برنامه ریزی کند. کاملا طبیعی است که در دو ماه اول بازخورد خاصی نبینید ولی پس از آن به مرور شاهد بهتر شدن رتبه سایت تان خواهید بود.

چه زمانی لازم است به سراغ یک مشاور سئو برویم؟

شما در هر مرحله از پروژه تان که باشید، نیاز دارید سایت خود را بهبود دهید و کاربران بیشتری را وارد سایت تان کنید. کمک گرفتن از یک مشاور سئو باعث می شود این مسیر را درست تر طی کنید. پس شما در هر بازه زمانی نیاز به مشاوره سئو نیاز دارید اما تفاوت در نوع مشاوره ای است که می گیرید. برای مثال اگر شما در ابتدای پروژه باشید، برای طراحی سایت تان نیاز به مشاوره سئو دارید تا طراحی شما بر اساس استانداردهای سئو انجام شود و همچنین یک برنامه ریزی مشخص برای رسیدن به هدف، لازم است به کمک یک فرد متخصص باشد.

اگر یک فروشگاه اینترنتی باشید، برای بالا بردن نرخ کلیک و افزایش تعداد کاربران روی سایت تان، نیاز به مشاوره خواهید داشت و تعداد کاربر بیشتر باعث فروش بیشتر خواهد شد.

پس نیاز به مشاور در هر بازه زمانی از پروژه لازم است اما نوع مشاوره ای که انجام می شود متفاوت خواهد بود.

خدماتی که مشاوره سئو نباتک انجام می دهد:

  • مشاوره در زمینه به روزترین تکنیک های استفاده شده در سئو
  • مشاوره در زمینه استفاده از کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با بیزینس شما
  • مشاوره در زمینه طراحی سایت فروشگاهی بر اساس استانداردهای سئو
  • برنامه ریزی برای رسیدن نتیجه بهتر سایت تان در کوتاه ترین زمان ممکن
  • مشاوره در زمینه مدیریت هزینه ها برای بهتر کردن رتبه سایت در گوگل
  • مشاوره در زمینه رفع پنالتی توسط گوگل و ریکاوری وب سایت
  • افزایش تعداد بازدید از صفحات مهم شما و کاهش نرخ پرش (Bounce Rate)
  • شناسایی و برطرف کردن خطاهای موجود در سایت شما و شناسایی لینک های خراب
  • تحلیل کلمات کلیدی مربوط به سایت تان و بررسی میزان رقابتی بودن آن ها به کمک ابزارهای گوگل

 

در پایان اگر نمی دانید که چطور باید فرآیند سئو سایت خود را انجام دهید، چطور کلمات کلیدی مربوط به سایت تان را بشناسید، از نحوه اجرایی کردن ایده های تان در زمینه سئو آگاهی ندارید، سوالات زیادی در زمینه سئو دارید که پاسخ آن ها را نمی دانید، آماده هستید فروش محصولات و خدمات خود را افزایش دهید اما نمی دانید چطور، از برنامه ریزی هدفمند برای سایت تان اطلاعی ندارید، سایت تان توسط گوگل پنالتی شده است، می خواهید سایت تان را به درستی تحلیل کنید، با مشاوران سئو نباتک در تماس باشید.

سوالات متداول

چه زمانی یک شرکت به مشاوره سئو نیاز دارد؟

هر زمانی شما برای بهتر شدن سایت تان و دستیابی به فروش بیشتر یا معرفی خدمات نیاز به مشاوره سئو دارید اما در هر بازه زمانی کاری که یک مشاور سئو انجام می دهد متفاوت است. نیاز به مشاوره سئو در سایت نباتک به طور کامل توضیح داده شده است.

مشاوره سئو چکار می کند؟

یک مشاور سئو با بررسی وضعیت سایت تان، انتظاراتی که دارید، بودجه ای که مشخص کرده اید و محدوده رقابت وب سایت شما، مشاوره تخصصی ارائه می دهد که در کوتاه ترین زمان به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.

به چه کسی میتوان به عنوان مشاوره سئو اعتماد کرد؟

یک مشاوره سئو حرفه ای باید سایت شما را از نظر ساختاری بررسی کند و بر اساس تاریخچه ای که سایت شما داشته باشد و تعداد محتوا و بک لینک های موجود در آن، شما را برای رسیدن به نتیجه بهتر هدایت کند.

آیا وعده رتبه یک گوگل توسط مشاوره سئو یک امر منطقی است؟

بسیاری از مشاوران سئو هنگام صحبت با صاحبان شرکت ها این جمله را به کرات تکرار می کنند: “سایت شما را به رتبه یک گوگل می آورم” شاید این موضوع در طولانی مدت درست باشد و یک سئوکار حرفه ای بتواند این کار را برای شما بکند اما این موضوع با خیلی موارد دیگر ارتباط دارد که قطعا طی دو سه ماه شما به آن دست پیدا نخواهید کرد. برخی از سئوکاران با استفاده از گوگل ادز برای مدتی رتبه سایت شما را بهبود می دهند ولی پس از آن مجددا سایت شما افت خواهد داشت. برای این که با این موارد روبرو نشوید، لازم است نکات مربوط به انتخاب یک مشاوره سئو خوب را که در سایت نباتک گفته شده است، بخوانید.